Dr n. med. Konrad Słynarski – Słynarski Klinika Chirurgii kolana
+48 507 778 575, +48 507 778 414 PON - PT: 8:00 - 20:00 KLINIKA CHIRURGII KOLANA DR SŁYNARSKIEGO ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa
+48 507 778 575, +48 507 778 414 Mon - Fri: 8:00 AM - 8:00 PM KLINIKA CHIRURGII KOLANA DR SŁYNARSKIEGO ul. Domaniewska 37, 02-672 Warszawa
Dr n. med. Konrad Słynarski
Strona główna  / Doctors / Dr n. med. Konrad Słynarski

Dr n. med. Konrad Słynarski

Kontakt
+48 507 778 575
+48 507 778 414
rejestracja@slynarski.pl
Godziny pracy
  • Poniedziałek – Piątek8:00 – 20:00

Wstęp

Nazywam się Konrad Słynarski. Niesienie pomocy osobom z problemami ortopedycznymi jest moją pasją i życiowym powołaniem. Jeżeli szukasz lekarza ortopedy, który każdego dnia wprowadza w swojej praktyce coraz nowsze, lepsze i skuteczniejsze metody leczenia problemów ortopedycznych, to cieszę się, że tu trafiłeś.

Historia

W 2007 roku, po odbyciu rezydentury na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ukończyłem specjalizację w dziedzinie chirurgii ortopedycznej. W 2007 i 2008 roku pracowałem w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. A. Grucy CMKP w Otwocku na stanowisku adiunkta Kliniki, po czym zająłem się leczeniem urazów związanych z uprawianiem sportu w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie. Od 2013 do 2016 roku byłem szefem Kliniki Leczenia Stawów i Kręgosłupa Lekmed. W latach 2016 – 2019 współpracowałem z Centrum Medycznym Gamma.

Już za czasów studenckich moje zainteresowania medycyną wyraźnie skupiały się na tematyce nowoczesnych metod leczenia ludzkiej chrząstki stawowej. Stało się to za sprawą artykułu skandynawskich naukowców, którzy jako pierwsi odkryli skuteczną metodę pobrania fragmentów chrząstki stawowej oraz namnażania ich w warunkach laboratoryjnych. Dzięki takim zabiegom mogli oni w skuteczny sposób przeszczepiać wyhodowaną chrząstkę do stawu kolanowego, a co za tym idzie zapobiegać szybkiemu postępowi zmian zwyrodnieniowych tej struktury. Po wielu latach nadal uważam, iż przytoczony artykuł był kamieniem milowym moich dalszych zainteresowań jako lekarza oraz całej kariery zawodowej.

Po kilku latach, dzięki zgłębianiu wiedzy na temat możliwości prewencji zmian zwyrodnieniowych stawów, poznałem prof. Arnolda Caplana – sławę amerykańskiej medycyny i jednego z głównych pretendentów do Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Dzięki pracy u jego boku zyskałem możliwość prowadzenia badań nad przeszczepianiem komórek macierzystych i tworzeniem z nich chrząstki. Doświadczenie wyniesione z tej współpracy zaowocowało wykonaniem przeze mnie pierwszego przeszczepu chondrocytów w Polsce.Zabiegi tego typu wykonuję do dziś, ponieważ pozwalają na odbudowę tkanki bardzo podobnej do naturalnej chrząstki. Pozytywne wyniki takich operacji są potwierdzone wieloletnimi obserwacjami oraz badaniami naukowymi. Kolejnym ze spektakularnych osiągnięć w prewencji zmian zwyrodnieniowych, jakie udało mi się wdrożyć była pierwsza na świecie operacja wszczepienia implantu „sztucznej chrząstki” z biomateriału.

Innowacyjność tej metody polega na przedłużeniu żywotności stawu objętego zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi. Dzięki temu wielu z moich pacjentów uniknęło lub znacznie wydłużyło podjęcie decyzji o całkowitej wymianie stawu kolanowego na endoprotezę.

Oferta

Powyższe zabiegi to tylko jedne z wielu rozwiązań, jakie jestem w stanie zaproponować pacjentom z problemami ortopedycznymi. Inne, nowatorskie zabiegi, które znajdują swoje miejsce w w mojej codziennej praktyce lekarskiej (lub zawodowej) to między innymi: zabiegi osteotomii korekcyjnych, rekonstrukcje więzadeł stawu kolanowego przeszczepy i naprawy łąkotek, rekonstrukcje chrząstki stawowej wymiany stawu kolanowego (endoprotezy), częściowe wymiany zniszczonych powierzchni stawowych odciążanie zmian zwyrodnieniowych przy użyciu amortyzatorów stawu kolanowego (CALYPSO, wcześniej ATLAS) zachowawcze leczenie zmian zwyrodnieniowych i urazów stawów przy użyciu komórek „macierzystych” oraz osocza bogatopłytkowego wydłużanie kończyn przy użyciu gwoździ magnetycznych.

Rozwój

Moja praca nie ogranicza się tylko do niesienia pomocy pacjentom każdego dnia. Obejmuje także aktywny rozwój naukowy ortopedii w Polsce. Jestem współtwórcą (a od 2017 roku również prezesem) Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz przewodniczącym cyklicznie odbywającego się od 2013 roku Międzynarodowego Kongresu Joint Preservation Congress. Od wielu lat ściśle współpracuję z komitetami naukowymi ESSKA, zajmującymi się zagadnieniami chrząstki oraz osteotomii, a także z komitetem ICRS i komitetem do spraw nagród i staży ICRS.

Aktualnie podjąłem się również jednego z największych wyzwań w swojej zawodowej karierze: stworzenia najlepszej kliniki leczenia oraz rehabilitacji stawu kolanowego na rynku. Podstawą zrealizowania mojej misji jest dobór najwyższej klasy specjalistów, a także ciągłe wdrażanie najbardziej innowacyjnych metod leczenia chirurgicznego oraz zachowawczego naszych pacjentów. Dzięki stałemu śledzeniu nowych trendów w medycynie, a także uczestnictwie w szkoleniach, konferencjach czy światowych kongresach wierzę, że nasza Klinika każdego dnia będzie wyznacznikiem najwyższej jakości ortopedii w kraju i za granicą. Tworzymy to miejsce dla Was, Pacjentów, ponieważ to Wasze zdrowie i zadowolenie z naszych usług jest najważniejszym priorytetem Kliniki Chirurgii Kolana dr Słynarskiego.

Osiągnięcia

  • Pierwszy w Polsce przeszczep wyhodowanych w laboratorium komórek chrząstki do kolana (2002)
  • Pierwszy w Polsce przeszczep implantu łąkotki CMI (2008)
  • Jeden z pierwszych na Świecie zabieg iBalance (osteotomia k piszczelowej) (2008)
  • Pierwszy w Polsce przeszczep implantu łąkotki Actifit (2010)
  • Pierwszy na Świecie przeszczep komórek chrząstki (izolowanych w ciągu 1 godziny na sali operacyjnej) CartiOne (2011)
  • Pierwsza w Polsce osteotomia korekcyjna piszczeli z użyciem gwoździa magnetycznego (2014)
  • Pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie przeszczep do kolana (choroba zwyrodnieniowa) komórek „macierzystych” z tkanki tłuszczowej metodą LIPOGEMS (2014)
  • Pierwsze na Świecie wszczepienie do kolana amortyzatora ATLAS (2014)
  • Pierwsza w Polsce operacja wydłużenia kości z użyciem gwoździa magnetycznego PRECICE (2017)
  • Opracowanie i wprowadzenie do zastosowania metody izolacji komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej ACP/SVF (2016)

 

Przewodniczący Międzynarodowego Kongresu Joint Preservation, Warszawa 2019

www.jointpreservation.pl



Umów się na wizytę!