Do fizjoterapeuty wybieramy się zazwyczaj dopiero wtedy, gdy pojawia się problem z narządem ruchu. Warto podkreślić, że fizjoterapia to nie tylko forma leczenia, którą stosuje się, gdy pojawi się już problem – kontakt z doświadczonym fizjoterapeutą powinien być traktowany również jako profilaktyka urazów, np. poprzez odpowiednie przygotowanie do sezonu rowerowego, narciarskiego, czy przy powrocie do sportu po latach. Pomoc fizjoterapeuty jest także często konieczna podczas leczenia otyłości i redukcji masy ciała.
Kiedy wybrać się do fizjoterapeuty?
Fizjoterapeuci w Klinice Chirurgii Kolana Słynarski
Choć staw kolanowy jest naszym „konikiem”, to fizjoterapeuci Kliniki Chirurgii Kolana Słynarski pomogą pacjentowi z każdym problemem ortopedycznym. To zespół znakomitych specjalistów, których doświadczenie i wiedza przekładają się na bardzo wysoką skuteczność leczenia. W naszej Klinice fizjoterapeuci i ortopedzi czerpią nawzajem z bogactwa swojego doświadczenia, wiedzy i kompetencji. Dzięki temu możemy zaoferować naszemu pacjentowi kompleksową i profesjonalną opiekę.
Ortopedia i fizjoterapia, czyli holistyczne podejście do pacjenta
Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci potrafią przeprowadzić badanie kliniczne i ocenić zaburzenia funkcji narządu ruchu. Dzięki temu pacjent trafiający do fizjoterapeuty uzyska przede wszystkim ocenę sprawności i funkcji oraz pomoc w jej poprawieniu.
Lekarz ortopeda inicjuje i nadzoruje cały proces leczenia, który rozpoczyna wywiad lekarski, badanie kliniczne, a jeśli zajdzie potrzeba dodatkowa diagnostyka: np. badania krwi, badania obrazowe (RTG, USG, rezonans magnetyczny). Jeśli pacjent wymaga leczenia operacyjnego, fizjoterapeuta często pomaga w już przygotowaniu do zabiegu, a przede wszystkim pomaga powrócić mu do pełnej sprawności już po nim. Fizjoterapia pomaga również niwelować wszelkie dolegliwości bólowe, w tym ból kolan. Rehabilitacja stawu kolanowego to nieodłączny element prawidłowego leczenia schorzeń tego stawu.
Jakie rodzaje rehabilitacji są dostępne w naszej Klinice?
Nasi fizjoterapeuci specjalizują się w terapiach manualnych (m.in. w wykonują z pacjentami specjalne ćwiczenia na kolana). Jednak fizjoterapia w Klinice Chorób Kolana to nie tylko ćwiczenia.
Pacjenci często zastanawiają się, jak długo trwa rehabilitacja kolana. Prawidłowo przeprowadzona fizjoterapia pozwala na uzyskanie poprawy już po pierwszych zabiegach, choć oczywiście jest to kwestia indywidualna. Dlatego też na samym początku trudno jest określić czas trwania terapii. Należy podkreślić, że najważniejsza jest regularność podjętych działań i ciągła opieka wykwalifikowanych specjalistów.
Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta)
- Czas trwania: 40-60 minut
- Cena: 170 zł
Konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta)
- Czas trwania: 40-60 minut
- Cena: 150 zł
Pakiet pooperacyjny
- Czas trwania: 40 min. pracy z terapeutą 1 vs 1 i godzina treningu
- Cena: 180 zł
Trening medyczny/personalny
- Czas trwania: 60 minut 1 vs 1
- Cena: 200 zł
Kinesiotaping
- Czas trwania: pojedyncza aplikacja
- Cena: 30 zł
Pakiet 5 wizyt (do wykorzystania w miesiąc)
- 5% taniej niż normalnie/nie wlicza się wizyty konsultacyjnej
- Karnet rehabilitacyjny x5
Pakiet 10 wizyt (do wykorzystania w 2 miesiące)
- 10% taniej niż normalnie/nie wlicza się wizyty konsultacyjnej
- Karnet rehabilitacyjny x10
Pakiet 5 wizyt (do wykorzystania w miesiąc)
- 5% taniej niż normalnie/nie wlicza się wizyty konsultacyjnej
- Karnet pooperacyjny x5
Pakiet 10 wizyt (do wykorzystania w 2 miesiące)
- 10% taniej niż normalnie/nie wlicza się wizyty konsultacyjnej
- Karnet pooperacyjny x10
- Konsultacja fizjoterapeutyczna
(pierwsza wizyta) 170zł - Konsultacja fizjoterapeutyczna
(kolejna wizyta) 150zł - Pakiet pooperacyjny 180zł
- Trening medyczny/personalny 200zł
- Kinesiotaping 30zł
- Pakiet 5 wizyt (Rehabilitacyjny) 710 zł
- Pakiet 10 wizyt (Rehabilitacyjny) 1 350 zł
- Pakiet 5 wizyt (Pooperacyjny) 855 zł
- Pakiet 10 wizyt (Pooperacyjny) 1 620 zł