Choroba zwyrodnieniowa stawów powoli staje się jedną z chorób cywilizacyjnych. Dotyka najczęściej stawu kolanowego, biodrowego lub kręgosłupa. Przysparza wiele bólu i przyczynia się do problemów z poruszaniem, z uniemożliwieniem pracy i wykonywania codziennych obowiązków włącznie. Na szczęście istnieje terapia umożliwiająca nie tylko zniwelowanie bólu, ale też przede wszystkim zahamowanie rozwoju choroby:
Terapia Orthokine® – na czym polega?
Terapia Orthokine® to biologiczna metoda leczenia zwyrodnień stawów opracowana w Niemczech ponad 10 lat temu. Polega na pobraniu krwi pacjenta, a następnie wytworzeniu z niej białek ochronnych, które wstrzykiwane są bezpośrednio w miejsce stanu zapalnego. Dzięki nim zablokowane zostają receptory interleukiny-1, odpowiedzialnej za rozwój stanu zapalnego stawu, a tym samym zahamowany zostaje dalszy rozwój choroby.
Nie należy mylić terapii Orthokine® z innymi metodami leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów, jak terapia czynnikiem wzrostu lub komórkami macierzystymi. Dzięki zastosowaniu białek ochronnych terapia Orthokine® hamuje rozwój stanu zapalnego, a jej pozytywny wpływ na powstrzymanie rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów potwierdzają liczne badania kliniczne.
Terapia Orthokine® – jaki ma przebieg?
Całkowity czas terapii wynosi około 3 tygodni. W tym czasie pacjent otrzymuje 6 zastrzyków, w każdym tygodniu po 1-2 zastrzyki. Przy pierwszej wizycie pobiera się niewielką ilość krwi pacjenta do probówek ze specjalnie opatentowaną powierzchnią, w których następnie krew jest inkubowana przez 6 godzin w temperaturze ciała (37º C). Na tym etapie wytwarzane są białka ochronne (przeciwzapalne) oraz czynniki wzrostu (regenerujące tkanki miękkie). Krew następnie jest odwirowana, a otrzymaną surowicę dzieli na 6-8 równych części. Dzięki temu nie ma potrzeby ponownego pobierania krwi, a przechowywana (w zamrożonej postaci) surowica po rozmrożeniu wykorzystuje się podczas kolejnych zabiegów.
Terapia Orthokine® – kto może z niej skorzystać?
Liczne badania kliniczne i ilość wykonanych do tej pory zabiegów pokazują, że u znaczącej większości chorych można z powodzeniem stosować terapię Orthokine®. Wyjątek stanowią osoby z poważnymi chorobami krwi oraz zmianami skórnymi w obrębie zaatakowanego chorobą stawu. Przed rozpoczęciem terapii należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, który stwierdzi czy możliwe jest przeprowadzenie tej kuracji.
Terapia Orthokine® – jaką ma skuteczność?
Terapia Orthokine® pozwala zniwelować ból i zahamować rozwój choroby zwyrodnieniowej stawu na co najmniej 2 lata po zastosowaniu kuracji. To bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że zwyrodnień stawów nie da się wyleczyć, a jedynie powstrzymać ich postęp. Ponieważ terapia daje najlepsze efekty we wczesnych stadiach zwyrodnień, warto podjąć leczenie jak najszybciej.
Terapia Orthokine® to całkowicie bezpieczna metoda leczenia, wykorzystująca naturalne zdolności organizmu. Do tej pory skorzystało z niej ponad 500 tysięcy chorych. Wśród nich znaleźli się też ludzie ze świata sportu i sztuki, jak choćby zawodnicy NBA Kobe Bryant i Tracy McGrady, aktorzy Demi Moore oraz Nick Nolte czy piosenkarka Paula Abdul. W 2003 roku terapii Orthokine® poddał się sam Jan Paweł II co opisuje w swojej książce,,The End of Pain’’ jeden z wynalazców terapii Niemiec dr Peter Wehling, a wśród innych znanych Polaków znaleźli się: miss świata Ewa Wachowicz, siatkarka Katarzyna Gajgał czy bokser Damian Jonak.
www.orthokin.pl